Archiwum | O nas |
Stypendyści na wakacjach
Wakacyjne obozy integracyjno-formacyjne stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” to nieodłączny element programu stypendialnego prowadzonego przez tę organizację. Młodzi, ambitni ludzie pochodzący z małych miast i miejscowości w tym roku odwiedzają Legnicę i Toruń »
Nowy numer

Beata Włoga

Bez ściemy

Kto nie chciałby mieć dobrych, dojrzałych relacji damsko-męskich i nie popełniać błędów, które mogą mieć wpływ na całe życie? Kto nie chciałby żyć w trwałym, kochającym małżeństwie? Wielu o tym marzy, ale niewielu może się tym pochwalić. Dziś o błędy nietrudno; świat wręcz krzyczy, że mamy być nastawieni na szybkie doznania seksualne za wszelką cenę.
Nasza kultura nie przekazuje całej prawdy na ten temat, zwłaszcza, jeśli chodzi o ryzyko związane z liberalnym podejściem do życia seksualnego. O tym, że warto przejść przez życie w mądry sposób – czekając z seksem do ślubu, nie ulegając wpływom innych – przekonują Mark Gungor i Pam Stenzel. Ich sesje są skierowane co prawda do amerykańskiej młodzieży, ale z pewnością trafią do każdego młodego człowieka. Cykl wykładów pt.: „Sex, przyjaźń i randkowanie” mieści się na czterech płytach DVD.
Ci, którzy już znają amerykańskiego mówcę Marka Gungora, wiedzą, że nie należy się bać słowa „wykłady”. Ponieważ problemy, które porusza, choć bardzo ważne, przedstawiane są w lekki i humorystyczny sposób (autor wykładów „Przez śmiech do lepszego małżeństwa”). Pierwsza płyta – „Opowieść o dwóch mózgach” dotyczy przyjaźni i mówi o relacjach i różnicach w myśleniu dziewczyn i chłopaków; druga – „Jak to robić z głową” –mówi, na czym powinno polegać randkowanie i jak sensownie wykorzystać ten czas. Trzecia płyta obnaża prawdę na temat seksu. Wykład „Prawda, o której nikt nie mówi” demaskuje kulturowe kłamstwa, które niszczą relacje i związki. Wykład Pam Stenzel, promotorki czystości przedmałżeńskiej, „Seks ma zawsze swoją cenę”, dostarcza poruszających informacji o tym, jak nieprzemyślane decyzje o współżyciu w młodym wieku mają wpływ na całe życie wielu osób. Autorka, matka trójki dzieci (dwoje dorosłych, jedno nastoletnie), dzieli się wieloletnim doświadczeniem pracy w centrum kryzysowym dla kobiet w ciąży. Opowiada przejmujące historie dziewczyn, które dokonały aborcji, i przez całe życie towarzyszy im z tego powodu przejmujący ból, który często prowadzi do bulimii, anoreksji, depresji czy nawet myśli samobójczych. Wskazuje na statystyki świadczące o tym, że nastolatki, które zdecydują się urodzić, przez długie lata żyją w ubóstwie, tylko jednej na dziesięć udaje się skończyć szkołę wyższą. Mówi o bolesnych konsekwencjach chorób wenerycznych. W dramacie nieletnich matek Pam Stenzel widzi rozwiązanie w oddaniu dziecka do adopcji. Być może ma na to wpływ jej osobiste, poruszające świadectwo życia, którym dzieli się ze słuchaczami... Podkreśla, że każda decyzja jest trudna. Najłatwiejsza i najlepsza, to decyzja życia w czystości przedmałżeńskiej.
Treści, które przekazują autorzy, są wiarygodne, poparte przykładami z życia. Tym, którzy trwają w czystości, dodadzą pewności, że są na dobrej drodze. Innym, którzy ulegają wpływom i tendencjom lansowanym przez współczesną kulturę, mogą pomóc w zmianie życia. Płyty są również doskonałą pomocą dla wychowawców, katechetów i rodziców.

„Sex, przyjaźń i randkowanie”, Mark Gungor dla młodzieży, 4 DVD (napisy w języku polskim), Oficyna Wydawnicza Vocatio, www.vocatio.com.pl. Zestaw płyt można zamawiać drogą mailową: handlowy@vocatiocom.pl.

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

Klaudia:
Dziękuję bracie Łukaszu! Drzwi do mojego serca są jeszcze zamknięte, ale dzięki twoim słowom zerwałam zamki i z dnia na dzień coraz mniej boję się być sobą.

Obudź się! Możesz więcej!
[Z o. Łukaszem Buksą OFM rozmawia Agnieszka Konik-Korn]

Patronat

Nasze serwisy