Archiwum | O nas |
Ile kilometrów ma Miłosierdzie?
Mają ambicję stać się największą kampanią filantropijną w Polsce, a za kilka lat dotrzeć na wszystkie kontynenty, do tysiąca miast na całym świecie.
Na razie w ramach kampanii udało się zebrać ponad 4,5 mln zł i zrealizować 185 projektów. „Kilometry Dobra” »
Nowy numer

Przyjedź na 18-stkę

Na lednickich polach spotykamy się 7 czerwca.

MAGDALENA NIEBUDEK

W tym roku zabierz ze sobą:
List miłosny

Każdy uczestnik spotkania otrzyma niezwykły dar – list od samego Boga. Jest Nim przede wszystkim Jezus Chrystus, podarowany nam z miłości przez Boga Ojca, który do nas mówi: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem” (J 15, 12). Dlatego chcemy dla siebie nawzajem być listami miłosnymi od Boga – jadąc na Lednicę, zabierz ze sobą list napisany w imieniu Boga do drugiego człowieka. Podczas spotkania ledniccy listonosze rozdadzą zebrane listy uczestnikom. Może i dla ciebie Bóg ma ważną wiadomość?
Najpotrzebniejszy ekwipunek
Nabożeństwo trwa wiele godzin i odbywa się pod gołym niebem, dlatego przydadzą się: wygodne buty, ciepła odzież, płaszcz przeciwdeszczowy, coś do siedzenia. Nie zapomnij też o nakryciu głowy, wodzie i jedzeniu, podstawowych lekarstwach (jeśli je zażywasz) i przygotowaniu duchowym.
Co cię czeka:
8.00
Otwarcie Pól Lednickich, Spowiedź;
12.00 Anioł Pański; Nabożeństwo pokutne
15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia;
17.00 Oficjalne rozpoczęcie spotkania „To jest mój Syn umiłowany”; Msza św. wigilii Zesłania Ducha Świętego „W Tobie mam upodobanie”; Przesłanie papieża Franciszka „Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam”; Adoracja Najświętszego Sakramentu.
Wybór Chrystusa
Przejście przez Bramę III Tysiąclecia

Chętni będą mogli przyjąć szkaplerz karmelitański – taki sam, jaki przez całe życie nosił św. Jan Paweł II.
Symbole tegorocznego spotkania:
Lednicki dowód osobisty
– symbol dojrzałości. Oznacza wejście w etap samodzielności oraz wzięcie odpowiedzialności za swoje życie i podejmowane w nim decyzje, także dojrzałe apostolstwo.
Pierścień synostwa – symbol synostwa Bożego, naszej przynależności do Boga Ojca. Przyjmując ten dar, pierścień z napisem „W Tobie mam upodobanie”, bierzemy na siebie odpowiedzialność za przekazane nam dziedzictwo.
Banknot wdzięczności – to nasza odpowiedź na dary, które otrzymaliśmy od rodziców i wychowawców. Ofiarowując go naszym opiekunom, wyrażamy wdzięczność za ich poświęcenie, miłość, cierpliwość i opiekę.

E. K.

(Oprac. na podstawie: www.lednica2000.pl)

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

Klaudia:
Dziękuję bracie Łukaszu! Drzwi do mojego serca są jeszcze zamknięte, ale dzięki twoim słowom zerwałam zamki i z dnia na dzień coraz mniej boję się być sobą.

Obudź się! Możesz więcej!
[Z o. Łukaszem Buksą OFM rozmawia Agnieszka Konik-Korn]

Patronat

Nasze serwisy