Archiwum | O nas |
Zacząć z rozmachem
34. edycja Vincentiany – jednego z najsłynniejszych i najbardziej lubianych przeglądów piosenek religijnych w Polsce – rusza 1 lipca. Zgłoszenia już trwają »
Nowy numer

Lipiec z Panem Bogiem

Przystanek Jezus 2015 | 26 lipca – 2 sierpnia | Kostrzyn nad Odrą
XI Karmelitańskie Spotkanie Młodych | 2-5 lipca | Czerna
Saletyńskie Spotkanie Młodych | 6-11 lipca | Dębowiec k. Jasła
Spotkanie Młodych w Wołczynie | 13-18 lipca | Wołczyn

Wojciech Biś

Przystanek Jezus 2015

26 lipca – 2 sierpnia
Kostrzyn nad Odrą
Termin zgłoszeń – do 30 czerwca

Czym jest Przystanek Jezus? A może czym nie jest?

Na pewno nie jest, nigdy nie był i nigdy nie będzie imprezą konkurencyjną do Przystanku Woodstock; nie jest też odrębnym festiwalem. Jest gwarancją, że Jezus chce dać Ci Nowe Życie!

Będziemy:
• świadczyć o spotkaniu z Jezusem,
• dzielić się chlebem i czasem,
• modlić się za potrzebujących,
• posługiwać sakramentem pokuty i pojednania (księża),
• rozmawiać z rówieśnikami.

W tym roku to dodatkowo jeden z kolejnych etapów hartowania serca i podnoszenia RABANU przed Światowymi Dniami Młodzieży w 2016 r. Mamy nadzieję, że udział w tym wydarzeniu będzie najlepszą szkołą odwagi, uczenia się jak opowiedzieć napotkanemu człowiekowi o Bożym miłosierdziu tak, by poczuł się kochany.

* * *

Wysłucham Cię

Przystanek Jezus jest dla mnie szczególnym czasem dziękczynienia Bogu za łaskę wiary. Podczas tej inicjatywy spotykam wielu ludzi, którzy żyją w nieświadomości Jego miłości. Na twarzach niektórych z nich widać rozpacz, ból, brak nadziei. Są i tacy, którzy pod wpływem dobrej muzyki czy środków odurzających wyglądają na całkiem zadowolonych, śmieją się i dobrze bawią. Jedni i drudzy to moi bracia i wiem, że tak jak ja są umiłowani i upragnieni przez naszego Ojca.

Nie mam wątpliwości, że bez względu na moją słabość i grzeszność Jezus potrzebuje mnie, by objawiać swoją miłość na Woodstocku. W ubiegłym roku przekonałam się, że naprawdę nie trzeba wiele. Byłam zmęczona i miałam problemy z głosem, więc na Woodstock wyszłam z tabliczką z napisem „WYSŁUCHAM CIĘ”. Sama byłam zdziwiona kolejką osób, które potrzebowały po prostu czyjejś uwagi i czasu, które chciały opowiedzieć o swoim życiu.

To dla mnie zaszczyt widzieć, jak Bóg przemienia serca osób, które wracają do Niego po wielu latach, jak przełamuje bariery, daje się poznać jako troskliwy Ojciec. Czasem wystarczy zwyczajnie powiedzieć komuś, że jest cenny w oczach Boga, i zobaczyć łzy wzruszenia na twarzy. Dla tych chwil warto tam być, walczyć ze zmęczeniem, gadulstwem, pychą.

Przystanek Jezus to dla mnie również szkoła uważnego słuchania, walki z egoizmem i przestrzeń uczenia się miłości zamiast sztuki argumentacji.

Anita z Krakowa

Naprawdę tam przychodzi

Kiedy Bóg przyszedł do mnie pierwszy raz, zdałem sobie sprawę, że jest prawdziwy, namacalny, żywy, że można Go wyraźnie słyszeć. Wtedy zafascynowałem się ludźmi, którzy trochę lepiej i dłużej Go znali.

Co mi się podoba na Przystanku? Ładne, oddane Bogu i mądre dziewczyny, dobre rekolekcje przed, atmosfera radości, kapitalna organizacja, dyscyplina, mieszkanie namiot przy namiocie i długie nocne rozmowy z dopiero poznanymi, ale dziwnie bliskimi ludźmi po każdym powrocie z pól Woodstocku do bazy.

Przystanek to zebranie ludzi, którzy uwierzyli Jezusowi, powierzyli Mu swoje życie i nie chcą już inaczej. Tego Jezusa ukazuje się innym ludziom i kiedy dzieje się to w szczerości, to ten Jezus naprawdę tam przychodzi. A kiedy Jezus przychodzi, to zabiera choroby, daje nadzieję na lepsze czasy, uzdrawia rany z przeszłości i rozpoczyna wieczne życie w każdym, kto w Niego uwierzy. Ja to wszystko widziałem. To jest prawda.

Przyjedź na Przystanek Jezus. Ok. Ale gdy tylko przeczytasz do końca ten tekst, zacznij szukać Boga i spotkania z Nim „one-to-one”. Kiedy zobaczysz, kim naprawdę jest Święty Duch Jezusa, wtedy to już nie fajna chrześcijańska atmosfera będzie Cię ciągnęła na Przystanek. Jeśli bardziej pragniesz jechać na Przystanek Jezus niż dziś wieczorem spotkać się z samym Jezusem, to znaczy, że jeszcze się z Nim nigdy nie spotkałeś.

Michał z Biadacza

XI Karmelitańskie Spotkanie Młodych

2-5 lipca
Czerna

Karmelici Bosi zapraszają! Spotkanie pod hasłem „Dałeś mi ciało”.

My, Karmelici Bosi – podobno eksperci w sprawach ducha – pozwolimy sobie wypowiedzieć się na temat człowieka i jego cielesności. Przewodniczką na tej drodze będzie św. Teresa od Jezusa, dla której ciało jest drogą do życia duchowego.

Specjalnymi gośćmi spotkania będą m.in. o. Leon Knabit OSB oraz Akademia Obrońców Życia (pro-life).

Zaczynamy 2 lipca… Będziemy mogli wspólnie spotkać się z Bogiem wśród pięknej czerneńskiej przyrody, odetchnąć pod okiem Pani Szkaplerznej, zaczerpnąć z bogatej duchowości Karmelu i… oczywiście spotkać się z braćmi i siostrami żyjącymi charyzmatem karmelitańskim.

Szczegóły i zapisy na stronie: www.bosi.org.pl.
Zapraszamy również na: facebook.com/bosi.karmelici .

Do zobaczenia w Czernej!

Ojciec Grzegorz OCD (kom. 797 907 357), Ojciec Andrzej OCD i Ojciec Paweł OCD

Saletyńskie Spotkanie Młodych

6-11 lipca
Dębowiec k. Jasła

Oficjalne hasło 28. Międzynarodowych Saletyńskich Spotkań Młodych w Dębowcu w tym roku brzmi: „GPS – Genialny Plan Stwórcy!”. Sześć dni modlitwy, refleksji, muzyki i radości w sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej. Gośćmi specjalnymi będą: bp Marek Solarczyk, Brygida Grysiak, o. Marcin Ciechanowski OSPPE, Patrycja Hurlak, o. Franciszek Chodkowski OFM, o. Leonard Bielecki OFM, Sylwek Laskowski.

Wystąpią m.in.: Arkadio, Bongostan, Maleo i Panny Wyklęte.

Szczegółowy program na stronie: spotkania.saletyni.pl .

Czekamy na WAS!

Spotkanie Młodych w Wołczynie

13-18 lipca
Wołczyn (województwo opolskie)

Czym dla Ciebie może być pobyt w Wołczynie?
– spotkaniem z Bogiem: wyborem Jezusa Chrystusa, który przynosi prawdziwe życie,
– spotkaniem z człowiekiem (nowe przyjaźnie, ciekawi goście),
– dobrą zabawą (wspaniałe koncerty, niezapomniany klimat pola namiotowego),
– imprezą promującą wartości chrześcijańskie, a także wolność od używek.

Spotkanie współorganizują młodzi ludzie oraz Bracia Mniejsi Kapucyni z Krakowa.

Goście specjalni:
• bp Łukasz Buzun – biskup pomocniczy diecezji kaliskiej,
• o. Adam Szustak OP – duszpasterz młodych,
• o. Michał Legan OSPPE – paulin z Jasnej Góry,
• Beata i Marcin Mądrzy – rodzice piątki dzieci, autorzy książek o miłości i małżeństwie,
• Dariusz Kowalski – aktor teatralny i telewizyjny,
• Anna Serdyńska – wykładowca, psychoterapeuta, pracownik hospicjum,
• s. Teresa Pawlak CSAPI – albertynka, wolontariuszka w więzieniu,
• br. Maciej Jabłoński OFMCap – kapucyn, duszpasterz młodzieży, i inni.

Więcej informacji na stronie: www.wolczyn.kapucyni.pl .

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

DialogSercaMiłości:
Lenistwo i zaniedbanie to nasze ciągłe problemy, wraz z nadmiernym interesowaniem się wiadomościami ze świata, a szczególnie sensacjami. Nie zaniedbujmy naszych bliskich i otaczającej - bezpośrednio -rzeczywistości. Dbajmy o swoją pracę, powierzone zadania, ludzi, którą mamy wykonywać najlepiej, a nie interesujmy się pracą innych.

Sposób na czyściec
[Z s. Marie-Blandine Direz rozmawia Joanna Szubstarska]

Patronat

Nasze serwisy