Archiwum | O nas |
Powiedzmy wszystkin o dobrych kapłanach
Łukasz Czechyra, młody wideobloger z Poznania, zamieścił na YouTube i w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram) film pt. „Tylko powiedz wszystkim”, w którym apeluje, by brać w obronę dobrych księży »
Nowy numer

Agnieszka Chadzińska

Europejskie Forum Młodych

Karolina Mysłek

26-31 lipca 2015
Częstochowa

Pierwsze Europejskie Forum Młodych miało miejsce w 2012 r. w Altötting. Dwa kolejne – Rio In Częstochowa oraz EFM 2014 – w Częstochowie. Wydarzenia skupiały się głównie w otoczeniu ogrodu częstochowskiego WSD, położonego w pobliżu Jasnej Góry. W tym roku formuła nieco się zmieni. Organizatorom: wspólnocie Emmanuel i Referatowi Duszpasterstwa Młodych Archidiecezji Częstochowskiej, zależy, by tegoroczne spotkanie przybrało charakter misyjny i ewangelizacyjny. – Odcięci od świata będziemy tylko przed południem – mówi Stanisław Wiśniewski ze wspólnoty Emmanuel, odpowiedzialny za stronę organizacyjną. – Dla uczestników Forum będą modlitwy, nauczania, wspólna Msza św., czas adoracji i grup dzielenia. Około godz. 15 program przenosi się na pl. Biegańskiego. W środku Częstochowy będzie postawiony namiot-kawiarnia. Do dziejących się tam wydarzeń będzie się można przyłączyć, także nie będąc uczestnikiem Forum, np. przechodząc obok…

1. Wieczór pierwszy (niedziela, 26 lipca)
Rok przed początkiem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie!
Wyjątkowy akcent w Częstochowie, gdzie w 1991 r. miały miejsce ŚDM: spotkanie młodzieży z całego świata z papieżem Janem Pawłem II.
Koncert zespołu „Full Power Spirit” (ok. godz. 20.00).

2. Wieczór drugi (poniedziałek, 27 lipca)
Pełen atrakcji i wzruszeń program w miasteczku namiotowym.

3. Wieczór trzeci (wtorek, 28 lipca)
„Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą” (Mt 5, 8)
Spotkanie z Anną Golędzinowską – świadectwo autorki książki „Ocalona z piekła. Wyznania byłej modelki” i najnowszej, wydanej w 2015 r. – „Z ciemności do światła. Jak żyć w czystości serca” (ok. godz. 19.30).

4. Wieczór czwarty (środa, 29 lipca)
Pantomima, pieśń, rozmowa, misja „miasto”… – Grupy uczestników Forum wyjdą z Dobrą Nowiną do osób potrzebujących i przechodniów (wyjście z pl. Biegańskiego). Wieczór miłosierdzia – adoracja i spowiedź w kościele.

We wszystkie popołudnia i wieczory podczas trwania EFM okolice pl. Biegańskiego w Częstochowie będą miejscem spotkań, otwartych warsztatów, pod namiotem czynna będzie kawiarnia.

Zostań wolontariuszem!
Skorzystaj z praktycznego i duchowego przygotowania do przyszłorocznego spotkania z Papieżem.
Jeśli jeszcze się nie zdecydowałeś/aś, zacznij swoją drogę wolontariatu ŚDM od Częstochowy!
Tu spotkasz swoich rówieśników z Polski i wielu innych krajów, jak Francja, Niemcy, Litwa, a nawet Egipt, Indonezja, Australia, Kanada… Będą m.in. kandydaci do Drużyny Miłosierdzia (Mercy Team), którą przed ŚDM organizuje wspólnota Emmanuel.
Wszystkie szczegóły organizacyjne EFM, zapisy, program znajdziesz na stronie: www.emmanuel.info.pl.

* * *

Zobacz Go!

Europejskie Forum Młodychw środku miasta!

Dołącz do nas!

Chodzi o to, by „zobaczyć Go” w: • modlitwie • zabawie • adoracji • tańcu • wspólnocie • zabawie • zgiełku • ciszy • w kimś, kto przechodzi obok ulicą…

Chodzi o to, by poczuć przedsmak duchowej atmosfery ŚDM w Krakowie.

* * *

Emmanuel – Bóg z nami

Wspólnota Emmanuel powstała we Francji w 1976 r. na bazie grupy modlitewnej odnowy charyzmatycznej, założonej przez Pierre Goursat i Martine Laffitte-Catta. W 1992 r. została zatwierdzona przez Stolicę Apostolską, a w 2009 stała się Międzynarodowym Katolickim Publicznym Stowarzyszeniem Wiernych. Obecnie liczy ok. 8 tys. członków działających w ok. 70 krajach świata. Podstawowe zaangażowania, do których są „wezwani w wolności oraz miłości”, to m.in.: dłuższa codzienna modlitwa osobista, przede wszystkim przed Najświętszym Sakramentem, możliwie częsta Msza św., regularna spowiedź, modlitwa w rodzinie i praca apostolska. Wspólnotę tworzą małżeństwa, młodzież, osoby stanu wolnego, księża i osoby konsekrowane. Zdecydowana większość to osoby świeckie, które, prowadząc życie rodzinne i zawodowe, starają się angażować we wspólnocie. W Polsce Emmanuel istnieje od 1993 r., m.in. w Warszawie, Krakowie, Gliwicach, Szczecinie, Koszalinie, Poznaniu, Nowym Sączu, Jaśle i Wrocławiu.

Informacje dotyczące działalności Wspólnoty Emmanuel w Polsce można znaleźć na stronie internetowej: www.emmanuel.info.pl.

ACh

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

Cordemeo:
Kiedy można spodziewać się wyników? ;)

Konkurs Fotograficzny „Niedzieli” - DEKALOG
[]

Patronat

Nasze serwisy