Archiwum | O nas |
Tego nie da ci Photoshop
Ile razy zastanawiałaś się, czy jesteś wystarczająco piękna? Czy zaakceptują cię rówieśnicy, chłopak, pracodawca? Czy jesteś wystarczająco kompetentna i warta czyjejś uwagi? Te pytania zadaje sobie wiele młodych dziewczyn, a nawet dojrzałych kobiet... »
Nowy numer

Co to znaczy iść za Jezusem?

Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie nie jest dla mnie prosta. W wyrażeniu „iść za Jezusem” jest pewna nutka tajemniczości, z drugiej strony wydaje się, że sam fakt pójścia za Jezusem daje gwarancję czegoś pewnego; tym, którzy za Nim pójdą, daje obietnicę Życia w pełni! Tajemniczość zaś wypływa z tego, że my tak naprawdę nie wiemy, jak Bóg pokieruje naszymi życiowymi drogami. Możemy np. usłyszeć Boże wezwanie do kapłaństwa, tak jak to jest w moim przypadku, ale wciąż pozostaje niewiadome dla nas to, jak będziemy przeżywać każdą chwilę życia tutaj, na ziemi. W końcu sam Bóg mówi: „Myśli moje nie są waszymi myślami”. Pójście za Jezusem to bycie w zgodzie z Nim. Z jego myślami…
Maciej Szwej

Pójście za Jezusem, droga z Nim jest – w moim odczuciu – życiem w pełni duchowego szczęścia. Idąc za Nim mam świadomość, że nigdy nie jestem sama, bo mój Pan i Zbawiciel ciągle jest przy mnie. „Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia”! Pokonuję swoje drobne problemy, znajduję rozwiązania w każdej sprawie.
Kornelia Rybka

Iść za Jezusem, to odpowiedzieć na Jego wołanie. Myślę, że Miłość domaga się odpowiedzi, dlatego – naśladując mojego Mistrza – chcę całym sercem robić to, co On: iść, głosić i nauczać. Czynić cuda i uzdrawiać, uwalniać od złych duchów i wskrzeszać umarłych. W każdej sytuacji chcę być Jemu podobny, pamiętając, że Bóg nie wymaga ode mnie, bym był doskonały. Chce, żebym był święty, a świętość to nie doskonałość, ale Miłość.
Kl. Dominik Kozłowski

Branie z Niego przykładu – dla mnie dziś to oznacza bycie Jego uczennicą. To Jezus uczy mnie pokory, miłości bliźniego. Kiedy podążam za Nim, czuję, że wzrastam w Jego miłości. Gdy trwam w więzi z Nim, chcę Go doświadczać jeszcze więcej (apetyt rośnie w miarę jedzenia!), a to jest możliwe we wspólnocie. Wtedy, gdy działamy w społeczności…
Ula Ścisławska

Iść za Jezusem, to znaczy naśladować Go. Wiara pozwala nawiązać z Nim relację, poznawać Go. Szczególne miejsce poznania Jezusa to karty Ewangelii. Wczytując się w Słowo Boże, poznajemy prawdziwego Jezusa; gdy zafascynujemy się Jego Osobą, chcemy iść Jego śladami. W ten sposób pójście za Nim staje się niepowtarzalną przygodą na całe życie.
Kl. Mateusz Golis

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

Cordemeo:
Kiedy można spodziewać się wyników? ;)

Konkurs Fotograficzny „Niedzieli” - DEKALOG
[]

Patronat

Nasze serwisy