Archiwum | O nas |
Zacząć z rozmachem
34. edycja Vincentiany – jednego z najsłynniejszych i najbardziej lubianych przeglądów piosenek religijnych w Polsce – rusza 1 lipca. Zgłoszenia już trwają »
Nowy numer

Niedziela Młodych 51/2014

Boże Narodzenie w Peru!

Zofia Sokołowska, misjonarka świecka z Peru

Grudzień w Peru to w wielu miejscach czas początku i końca – kończy się rok szkolny i akademicki, a zaczynają się wakacje. Tak więc początek grudnia to czas bardzo napięty. Adwent nie jest tak mocno przeżywany duchowo. Już w tym czasie każda rodzina stawia w swoim domu szopkę bożonarodzeniową – czasem mają one i po kilka metrów wielkości. Im bliżej Świąt, tym więcej zabaw organizowanych głównie dla dzieci. „Chocolatada”, bo tak nazywa się jedna z nich, pochodzi od czekolady – częstuje się dzieci gorącą czekoladą oraz panettonem – drożdżowym ciastem z bakaliami. Przy okazji tych zabaw dzieci dostają zabawki i dla większości z nich jest to jedyny moment w roku, kiedy otrzymują prezenty. ... »

Czego brakuje ci najbardziej...

Maria Juszczak

Na mieście wzmożony ruch. Jeszcze choinka, bo wcześniej nie można było wybrać – musi być piękna, w końcu to raz do roku. W sklepach ścisk, ekspedientki padające ze zmęczenia, a przecież same też muszą przygotować wigilię dla swoich rodzin. Szef nie uwzględnił dla nich krótszego dnia pracy, bo wszyscy muszą zaopatrzyć się na Święta, zaraz będą skargi i można wylecieć z pracy. ... »

Szczęśliwi miłosierni

Joanna Fiut

Czapki, skarpety, sól, herbata – co łączy te rzeczy? Wszystkie one są zbierane w ramach „Akcji – Ubóstwo” ... »

Inspiracje na Nowy Rok

km

Początek roku, czyli nowe postanowienia i nowe decyzje. Może by tak włączyć w nie troskę o przygotowania do krakowskich Światowych Dni Młodzieży 2016? W końcu, jak by nie było, jesteśmy za nie odpowiedzialni. Dlatego też luźno przedstawiamy kilka propozycji/inspiracji. Może któraś z nich was zainteresuje. ... »

Spotkanie Taizé. Przystanek Praga

Karolina Mysłek

Kiedy trzymacie w ręku ten numer „Niedzieli”, wiele osób albo szykuje się do wyjazdu na Europejskie Spotkanie Młodych do Pragi, albo już tam jest. I przekonują, że niezależnie od pochodzenia, języka i odłamu chrześcijaństwa – możliwa jest wspólna modlitwa i wspólna zabawa ... »

Najnowsze komentarze

DialogSercaMiłości:
Lenistwo i zaniedbanie to nasze ciągłe problemy, wraz z nadmiernym interesowaniem się wiadomościami ze świata, a szczególnie sensacjami. Nie zaniedbujmy naszych bliskich i otaczającej - bezpośrednio -rzeczywistości. Dbajmy o swoją pracę, powierzone zadania, ludzi, którą mamy wykonywać najlepiej, a nie interesujmy się pracą innych.

Sposób na czyściec
[Z s. Marie-Blandine Direz rozmawia Joanna Szubstarska]

Patronat

Nasze serwisy