Archiwum | O nas |
Ile kilometrów ma Miłosierdzie?
Mają ambicję stać się największą kampanią filantropijną w Polsce, a za kilka lat dotrzeć na wszystkie kontynenty, do tysiąca miast na całym świecie.
Na razie w ramach kampanii udało się zebrać ponad 4,5 mln zł i zrealizować 185 projektów. „Kilometry Dobra” »
Nowy numer

Niedziela Młodych 2/2015

Chrystus – Żyd i Chrześcijanin

Ks. Paweł Rytel-Andrianik

Jest Ksiądz obecnie jedynym infułatem Żydem – powiedziałem do ks. inf. Grzegorza Pawłowskiego, polskiego Żyda i kapłana katolickiego, który obecnie pracuje w Izraelu. Na co mi odpowiedział: Infułat to jeszcze nic. Jeden z naszych został nawet Synem Bożym! ... »

Szabat – czas dla Boga

Kinga Mrozek

Będąc w Jerozolimie, bardzo mocno mogłam doświadczyć, czym jest czas dla Boga. Szabat w tradycji żydowskiej jest zaiste cymesem całego tygodnia. Zamknięte są sklepy żydowskie, muzea, a komunikacja miejska zastyga na więcej niż 24 godziny. W austriackiej kawiarence, w której nieraz miałam dyżur jako wolontariuszka, szabat był dniem wymagającym największego wysiłku w obsłudze gości. ... »

Tańczę przed Bogiem

Monika

Z tańcami żydowskimi po raz pierwszy spotkałam się kilka lat temu. Od początku wiedziałam, że to coś dla mnie, szczególnie gdy dowiedziałam się, że jest on formą modlitwy. Zaczęłam brać udział w spotkaniach, na których poznałam symbolikę gestów oraz historie opisane w tekstach pieśni, do których tańczyliśmy i przy których po prostu modliliśmy się tańcem. Później były rekolekcje we Wspólnocie „Emmanuel” z Katowic, gdzie jeszcze głębiej mogłam zapoznać się z tańcem żydowskim i z modlitwą poprzez taniec. ... »

Przed nami

Grzegorz Kramer SJ

Ponad tydzień temu pojechałem do Mstowa k. Częstochowy. Od ponad 30 lat w dwóch domach jednorodzinnych znajduje się tam Ośrodek dla Uzależnionych. Zaprosił mnie ks. Rafał Kowalski, który jest w Ośrodku jednym z terapeutów. Bez kokieterii powiem, że bardzo się tego wyjazdu bałem. I jak rekolekcje w kościele są dość przewidywalne, tak w tym przypadku kompletnie nie wiedziałem, czego się spodziewać. Rafał trochę opisał mi sytuację, ale wszystko dobrze streszczało jedno zdanie: „To nie są pobożni alumni, ale narkomani”. Przygotowując się do tego czasu, dałem się jednak ponieść swojej wizji i wymyśliłem, że wydrukuję sobie parę kazań, takich „młodzieżowych”, i pojadę ze swoimi mądrościami ... »

Najnowsze komentarze

Cordemeo:
Kiedy można spodziewać się wyników? ;)

Konkurs Fotograficzny „Niedzieli” - DEKALOG
[]

Patronat

Nasze serwisy