Archiwum | O nas |
Zacząć z rozmachem
34. edycja Vincentiany – jednego z najsłynniejszych i najbardziej lubianych przeglądów piosenek religijnych w Polsce – rusza 1 lipca. Zgłoszenia już trwają »
Nowy numer

Niedziela Młodych 5/2012

Bracia bezdomnych

Marzena Nykiel

Gdybym nie mógł przyjść tutaj, do Braci Kapucynów, nie wiem gdzie bym się podział. Zagubiłbym się w tym tłumie – mówi Janusz, od roku borykający się z bezdomnością. ... »

Jestem szczęśliwym człowiekiem

S. Benedykta Łaznowska OSU

Czyli jakie naprawdę jest życie zakonne? Co osoby w zakonach wiedzą o ludziach i ich potrzebach? Powołanie w powołaniu? – O tym mówią kapucyni o silnych, mądrych i odważnych sercach i urszulanka, która w zakonie znalazła dom, rodzinę i wspólnotę. ... »

Wspinaczka sumienia

Karolina Mysłek

Osiem błogosławieństw i tatrzański szlak? Niektórzy mówią, że błogosławieństwa to szczyt, na który każdy z nas powinien się wspinać – przez całe życie. A jak wspinaczka, to i zmęczenie, i pot, piękna pogoda i deszcz, góry i doliny. A wszystko, żeby osiągnąć cel i być szczęśliwym – na szczycie – w niebie i na Giewoncie :) Zapraszam więc do wspinaczki! ... »

Dobra inwestycja na jutro

Ks. Adrian Put

Spowiedź bywa czasami krępująca. Aby dobrze ją przeżyć, warto zrobić rachunek sumienia. Jak się za niego zabrać, o czym pamiętać, jakie pytania sobie stawiać? ... »

Co to znaczy kochać?

Długo zastanawiałem się nad tym, co to znaczy kochać. Tak prawdziwie i mocno! „W czym się to objawia?” – zadawałem sobie pytanie. Z pomocą przyszła mi moja ukochana żona. Wręczyła mi dziś list wraz z prezentem urodzinowym. Słowa jej niecodziennych życzeń oddają to, co nazwałbym miłością. ... »

Wymagać czy nie wymagać - oto jest pytanie!

Michał Piekara

Powiadają, że prawdziwa miłość jest bezwarunkowa. Ale ja uważam, że prawdziwa miłość potrafi stawiać warunki i wymagania. Bo czymże byłaby miłosna relacja, gdyby brakło odważnego mówienia „dość”, „nie zgadzam się” lub „wybij sobie to z głowy!”? ... »

Czy Bóg ma coś wspólnego z hip-hopem?

O talentach, rozwijaniu swojej pasji i życiu w codzienności – z Arkadiem rozmawia Magdalena Figas

Najnowsze komentarze

Klaudia:
Dziękuję bracie Łukaszu! Drzwi do mojego serca są jeszcze zamknięte, ale dzięki twoim słowom zerwałam zamki i z dnia na dzień coraz mniej boję się być sobą.

Obudź się! Możesz więcej!
[Z o. Łukaszem Buksą OFM rozmawia Agnieszka Konik-Korn]

Patronat

Nasze serwisy