Archiwum | O nas |
Nasza droga dojrzałości
Studiują, zaliczają sesje, snują plany na przyszłość, spotykają się w duszpasterstwach akademickich, tworzą przyjaźnie – taka jest ich codzienność. A raz w roku jako wspólnota akademicka przybywają na Jasną Górę na swoją pielgrzymkę »
Nowy numer

Niedziela Młodych 32/2012

Wolontariusz – bezcenny

Urszula Buglewicz

Po roku nauki i pracy każdy zasługuje na porządny odpoczynek. Jednych stać na bajeczne wakacje w światowych kurortach, innych na mniej ekstrawaganckie wyprawy. Jeszcze inni powiększają swój kapitał, zatrudniając się do pracy. Zupełnie odmienną kategorię osób tworzą ci młodzi, którzy równocześnie pracują, uczą się i odpoczywają, dając siebie innym. ... »

Czy warto być wolontariuszem?

Łukasz Nowak

Czym jest szczęście? To pytanie wielu z nas zadaje sobie już od dawna. Dla jednych są to pieniądze, dla innych rodzina, dla jeszcze innych – kariera zawodowa. Lecz co daje tak naprawdę prawdziwe szczęście? Wielu młodych ludzi decyduje się na wolontariat i jest to dla nich normalne; inni z kolei zupełnie tego nie rozumieją. Oto historie kilku młodych ludzi, studentów, którzy postanowili zaryzykować. ... »

Pielgrzymka dla wariatów

Jagoda Mazepa

Sierpień. Do końca wakacji jeszcze niecały miesiąc. Przepiękna pogoda wita mnie rano i żegna wieczorem. Ciekawa następnego dnia zamykam oczy, by obudzić się o … czwartej trzydzieści. ... »

Jak zmienić siebie?

Ks. Andrzej Przybylski

Michał sam opowiedział mi historię swojego nawrócenia. Przyszedł kiedyś do zakrystii po wieczornej Mszy św. „Proszę księdza, chyba zwariowałem – zaczął swoje wyznanie z uśmiechem na ustach – Ja nigdy nie chodziłem do kościoła, nie modliłem się i nie miałem pojęcia, co to jest wiara. To nie był mój problem. Jak większości, zależało mi przede wszystkim na tym, żeby się w życiu mądrze i przyjemnie ustawić”. ... »

Powołanie „pod prąd”

Ks. Arkadiusz Olczyk

Tegoroczne wakacje różnią się dla niektórych uczniów i studentów od poprzednich. Dlaczego? Bo wymagają podjęcia życiowych decyzji. Jedni bowiem ukończyli szkołę zawodową, inni są szczęśliwcami z dyplomem maturalnym w kieszeni, jeszcze inni są absolwentami studiów, magistrami. Zakończył się pewien etap życia. CO DALEJ? ... »

Madonna o hiszpańskim blasku

Edyta Tombarkiewicz

Wchodząc do kościoła św. Anny w Kodniu nie sposób nie zostać urzeczonym światłem bijącym z wizerunku Matki Bożej. Szkarłatna suknia i granato-wo-malachitowy płaszcz, podobny do tego, jaki nakładały hiszpańskie królowe podczas koronacji, oraz słońce jaśniejące zza głowy – i już po krótkiej chwili wpatrywania się w obraz napełniamy się radością. ... »

Najnowsze komentarze

Cordemeo:
Kiedy można spodziewać się wyników? ;)

Konkurs Fotograficzny „Niedzieli” - DEKALOG
[]

Patronat

Nasze serwisy