Archiwum | O nas |
Tego nie da ci Photoshop
Ile razy zastanawiałaś się, czy jesteś wystarczająco piękna? Czy zaakceptują cię rówieśnicy, chłopak, pracodawca? Czy jesteś wystarczająco kompetentna i warta czyjejś uwagi? Te pytania zadaje sobie wiele młodych dziewczyn, a nawet dojrzałych kobiet... »
Nowy numer

Niedziela Młodych 37/2012

Tobie mówię: Wstań!

Oprac. Wojciech Biś

Czym jest Wspólnota Cenacolo? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ Cenacolo nie jest placówką, miejscem czy grupą ludzi – jest czymś o wiele, wiele więcej. Po prawie trzydziestu latach od powstania, Cenacolo jest żywym charyzmatem Matki Elviry, przez który Pan Bóg daje światu odpowiedź na wiele chorób i problemów ludzi młodych. We Wspólnocie znajdziemy młodzież uzależnioną od narkotyków, alkoholu, hazardu i internetu; z problemami anoreksji, bulimii i depresji oraz znajdującą się w trudnych sytuacjach życiowych. Znajdziemy tam młodych, którzy powstają z dna i zaczynają prowadzić nowe życie. ... »

To nie my mamy zbawiać

Angelika Sitek

Skończyły się wakacje. Pora wrócić do codzienności: szkoła, uczelnia, znajomi, zadania do wykonania. Akumulatory sił fizycznych zostały doładowane, energia gotowa jest do spożycia. A co z naszym duchem? Jak jego kondycja? Być może przeżyliśmy rekolekcje, wakacje z Panem Bogiem i chcielibyśmy dzielić się naszym doświadczeniem żywej relacji z Chrystusem. Czy każdy z nas może? Czy jest już gotowy? Jak to wszystko zrobić? ... »

Nie jesteśmy tacy sami

Agnieszka Chadzińska

W czym nam pomaga, a w czym przeszkadza TEMPERAMENT? Czy wyjaśnia nasze oryginalne postawy i zachowania, które często budzą zdziwienie w naszym otoczeniu, a czasem i w nas samych? Czy i do jakiego stopnia możemy mieć wpływ na zachowania, wynikające z naszego temperamentu? ... »

O przywiązaniu (3)

Ks. Rafał Kowalski

Może pamiętasz – wspomnieliśmy w pierwszej części, że są trzy style, w jakich ludzie przywiązują się do siebie. Pierwszy jest styl ufny, pełen poczucia bezpieczeństwa. Drugi polega na tym, żeby się nie przywiązać i w ten sposób nie narazić się na utratę więzi. I trzeci, zaabsorbowany, który jest jak bluszcz porastający ścianę domu – kiedy się przywiąże, boi się każdej chwili oddzielenia i przywiera z całych sił. Któremu z tych trzech jest najtrudniej? Temu czwartemu. ... »

Trzęsienie ziemi...

Margita Kotas

Po parogodzinnej włóczędze po Ochrydzie siadamy w kawiarni. – Zamów dla mnie mrożoną kawę, wodę i świeży sok pomarańczowy – precyzuje pragnienia Anka. Mamy niepisany podział – ona angielski, ja języki tubylcze – i teraz jest mój dyżur. Po chwili zaczynamy przeglądać zakupione pamiątki, wśród których na prowadzenie wychodzą perły ochrydzkie – niby sztuczne, ale prawdziwe*. Piękne, prawie tak piękne jak nasze wspomnienia… ... »

Najnowsze komentarze

Cordemeo:
Kiedy można spodziewać się wyników? ;)

Konkurs Fotograficzny „Niedzieli” - DEKALOG
[]

Patronat

Nasze serwisy