Archiwum | O nas |
Nie rozejdzie się z dymem
Czy konsumenci e-papierosów mogą być spokojni o swoje zdrowie? Czy faktycznie elektroniczny papieros nie szkodzi zdrowiu jak tradycyjna bibułkowa rurka wypełniona nikotyną? Postanowiłam to sprawdzić »
Nowy numer

Niedziela Młodych 38/2012

Nadać sobie kształt

Ks. Zbigniew Kucharski

Piękny jest Bóg, wszechmogący, genialny. To ON zapragnął, aby w Jego radości, miłości mógł uczestniczyć człowiek, otrzymując dar życia. Człowiek został powołany do bycia pięknym i aby stawał się piękny. Ważne jest więc rozumienie, że Bóg, dając nam życie, również złożył je w nasze ręce. Każdy z nas jest wezwany przez Najwyższego do wzrastania i rozwijania się. ... »

Przekaz społeczny, nie masowy

Ks. Ireneusz Skubiś

Dzięki mediom można przekazywać ważne komunikaty, ale także swoje zamyślenia i refleksje. Dokonuje się przez nie coś, co nazywa się komunikacją międzyludzką. Dobrze jest, kiedy ludzie zdają sobie sprawę z tego, jak wygląda tworzenie medialnej rzeczywistości. ... »

Pogaduchy ze Staszkiem :)

Katarzyna Jaskólska

Przyjaźń z kimś, kto jest jednocześnie i doskonały, i święty? To chyba za dużo, nie przesadzajmy. Oglądam już Perfekcyjną Panią Domu – wystarczy... A może św. Stanisław nie będzie robił testu białej rękawiczki? Zaprasza mnie przecież tylko na pogaduchy. ... »

Ewolucja i kreacja

Wojciech Biś

Skąd się wzięło życie na Ziemi? Różne odpowiedzi na to podstawowe dla człowieka pytanie podsuwają nam nauka i wiara. Różne jednak nie oznacza sprzeczne. ... »

Nie noszą obcasów

S. Marta Raducha

Cóż przeszkadza w tym, żeby pod habitem mieć ładne ubranie? Odpowiadam już teraz – żeby całego artykułu nie trzeba było czytać – wystarczy kupić habit. No i jeszcze troszkę pracy, zaangażowania, pasji... Tak, żeby „zwyczajną codzienność przeżywać w niezwykły sposób”. ... »

Zajrzyjmy do szafy

Lidia Tkaczyńska

Otwieramy szafę, a tam ubrania, których nigdy nie zakładamy, bo nie pasują, bo są zbyt ekscentryczne. Kto tego nie zna? I zapewne niejeden chciałby to zmienić. Jak? Nie chodzi o pieniądze, ale o koncept. Warto stworzyć swoją własna listę ubrań i zestawów, w których wyglądamy najlepiej. Odłóżmy rzeczy, których już od lat nie używamy, bo elegancja polega również na nieprzywiązywaniu się do rzeczy – przekonuje Lidia Tkaczyńska. ... »

Najnowsze komentarze

Cordemeo:
Kiedy można spodziewać się wyników? ;)

Konkurs Fotograficzny „Niedzieli” - DEKALOG
[]

Patronat

Nasze serwisy