Archiwum | O nas |
Zacząć z rozmachem
34. edycja Vincentiany – jednego z najsłynniejszych i najbardziej lubianych przeglądów piosenek religijnych w Polsce – rusza 1 lipca. Zgłoszenia już trwają »
Nowy numer

Niedziela Młodych 44/2012

Obudziłem się do życia

Dariusz Bubienko

Mam na imię Darek (32 lata), z zawodu jestem aktorem. Chciałem wam powiedzieć o tym, jak Pan Jezus wyciągnął mnie z prawdziwej ciemności zwanej okultyzmem. ... »

Dlaczego i po co?

Ks. Łukasz Laskowski

Oskarżył niegdyś Szatan Hioba, że interesownie czci Boga, chroniony przez Niego z prawa i z lewa. Za Bożym pozwoleniem Szatan pozbawił Hioba wszystkiego – zabrał mu majątek, dzieci, na ostatek zdrowie. Została tylko żona – zrzędziła Hiobowi nad uchem, że tak podła jest zapłata za jego prawość (Hi 2, 9).
Cierpliwość ludzka, choćby świętego, ma swoje granice. Pouczony uczonymi, a bardziej wyssanymi z palca teoriami swoich trzech przyjaciół Hiob w końcu wybucha pytaniem: Dlaczego? I wzywa Boga na Boski sąd, bo chce wiedzieć. Zamilknął dopiero wówczas, gdy objawił mu się Bóg, pytając: Kimże, Hiobie, jesteś, byś miał prawo do takich roszczeń? Czy byłeś świadkiem stworzenia świata lub znasz go tak, by móc pouczać Stwórcę? Dopiero wtedy Hiob położył palec na usta i przyznał: Ja nie rozumiem, to zbyt cudowne dla mnie (Hi 42, 3). ... »

I o co tu płakać?

Ks. Tomasz Chłopicki

Są takie sceny biblijne „ukochane”, bo wydają się przejrzyste, cudownie proste… I te są najbardziej niebezpieczne. Bo najłatwiej nam samemu wymyślić, co Autor chciał powiedzieć. Ale wtedy gadamy sami ze sobą i swoimi schematami. I wymyślamy Pana Jezusa, którego nigdy nie było. ... »

Kilka pytań o in vitro

Wojciech Biś

Uchwalenie prawa regulującego w Polsce zapłodnienie in vitro jest ciągle przed nami. Zanim to nastąpi, warto poważnie zastanowić się nad problemami moralnymi związanymi z tą procedurą medyczną. Poza słuchaniem debat politycznych, trzeba też posłuchać swojego sumienia. ... »

Zaduszki dla Ciebie

Aleksandra Nitkiewicz

Najnowsze komentarze

Cordemeo:
Kiedy można spodziewać się wyników? ;)

Konkurs Fotograficzny „Niedzieli” - DEKALOG
[]

Patronat

Nasze serwisy