Motywator

Był taki młody!

18 września wspominamy św. Stanisława Kostkę – patrona dzieci i młodzieży. Na progu roku szkolnego za jego wstawiennictwem będziemy prosić dla nich o błogosławieństwo. Stanisław Kostka urodził się w październiku 1550 r. w Rostkowie. Usiłował prowadzić życie „na wzór zakonny”, co było powodem drwin ze strony kolegów, a nawet jego brata. Nie wstydził się modlitwy, powtarzał, że „trzeba więcej podobać się Bogu niż bratu”. W grudniu 1565 r. ciężko zachorował. Bardzo pragnął zostać zakonnikiem, a że opór rodziny był bardzo duży, postanowił uciec z domu. 10 sierpnia 1567 r. ruszył w drogę do Dylindy. Tam polecono mu, aby udał się do Rzymu. W 1568 r. złożył śluby zakonne. Na miesiąc przed odejściem wyznał, że nie opuszcza go przeczucie o bliskiej śmierci. Prosił Matkę Bożą, by Jej Wniebowzięcie mógł przeżywać w niebie. Prośba została wysłuchana... Zmarł 15 sierpnia 1568 r., mając zaledwie 18 lat. Swoją skromnością i pobożnością mógł zawstydzić niejednego dorosłego. Do końca walczył o wartości, którymi się kierował.

AK

Niedziela Młodych 4/2021

Miesięcznik [7/2021]

Jezus kołem ratunkowym

Grudzień to czas podsumowań. Święta, koniec roku zawsze skłaniają do przemyśleń. Ale to także idealny czas na nowy początek. Przecież coś się kończy, a coś innego się zaczyna, prawda?

Czytaj PDF
Polecamy

Selfie smartfonem Boga

Smartfon jest pod ręką, w każdej chwili możesz zrobić sobie selfie – aby znów zobaczyć siebie. Ale czy to, co zobaczysz na wyświetlaczu, będzie prawdą o tobie?

Zobacz