Motywator

Był taki młody!

18 września wspominamy św. Stanisława Kostkę – patrona dzieci i młodzieży. Na progu roku szkolnego za jego wstawiennictwem będziemy prosić dla nich o błogosławieństwo. Stanisław Kostka urodził się w październiku 1550 r. w Rostkowie. Usiłował prowadzić życie „na wzór zakonny”, co było powodem drwin ze strony kolegów, a nawet jego brata. Nie wstydził się modlitwy, powtarzał, że „trzeba więcej podobać się Bogu niż bratu”. W grudniu 1565 r. ciężko zachorował. Bardzo pragnął zostać zakonnikiem, a że opór rodziny był bardzo duży, postanowił uciec z domu. 10 sierpnia 1567 r. ruszył w drogę do Dylindy. Tam polecono mu, aby udał się do Rzymu. W 1568 r. złożył śluby zakonne. Na miesiąc przed odejściem wyznał, że nie opuszcza go przeczucie o bliskiej śmierci. Prosił Matkę Bożą, by Jej Wniebowzięcie mógł przeżywać w niebie. Prośba została wysłuchana... Zmarł 15 sierpnia 1568 r., mając zaledwie 18 lat. Swoją skromnością i pobożnością mógł zawstydzić niejednego dorosłego. Do końca walczył o wartości, którymi się kierował.

AK

Niedziela Młodych 4/2021

Miesięcznik [4/2021]

Bohaterowie kiedyś i dziś

19 września jest Światowym Dniem Dawcy Szpiku? Wiesz, że gdzieś na świecie może być twój bliźniak genetyczny potrzebujący właśnie twojej pomocy?

Czytaj PDF
Polecamy

Selfie smartfonem Boga

Smartfon jest pod ręką, w każdej chwili możesz zrobić sobie selfie – aby znów zobaczyć siebie. Ale czy to, co zobaczysz na wyświetlaczu, będzie prawdą o tobie?

Zobacz