Motywator

Cały nasz!

Jana Pawła II nikomu przedstawiać nie trzeba. Może jednak zamiast klepać formułki dotyczące jego życia – daty, fakty itp. – warto się zastanowić nad tym, kim dla mnie jest papież Polak. Z mądrości i nauczania naszego świętego musimy korzystać. Kiedy papież umarł, zamarła cała Polska, ba, cały świat zatopił się we łzach. Może ciebie, który to czytasz, nie było jeszcze na świecie... Może miałeś kilka lat i w twoich wspomnieniach powracają obrazy przerwanych wówczas programów telewizyjnych, spontanicznych modlitw na ulicach i w kościołach... 22 października w Kościele obchodzimy wspomnienie św. Jana Pawła II. To kolejny dobry moment na to, żeby zastanowić się nad tą postacią jako „niepomnikową”, by nie patrzeć na Jana Pawła II jak na papieża od kremówek. Pozostawił po sobie niezmierzone dziedzictwo. Był i jest nadal cały dla nas, cały nasz! Trzeba jednak chcieć wejść bardziej w jego słowa, przyjrzeć się jego życiu, przeczytać choćby kilka jego tekstów. Dziś wielu młodych w sposób wulgarny wypowiada się o papieżu w internecie i nie tylko, czym sprawia ogromną przykrość innym... Nie bądź taki. Poszukaj, poczytaj

AK

Niedziela Młodych 5/2021

Miesięcznik [7/2021]

Jezus kołem ratunkowym

Grudzień to czas podsumowań. Święta, koniec roku zawsze skłaniają do przemyśleń. Ale to także idealny czas na nowy początek. Przecież coś się kończy, a coś innego się zaczyna, prawda?

Czytaj PDF
Polecamy

Selfie smartfonem Boga

Smartfon jest pod ręką, w każdej chwili możesz zrobić sobie selfie – aby znów zobaczyć siebie. Ale czy to, co zobaczysz na wyświetlaczu, będzie prawdą o tobie?

Zobacz