Polecajki

Daj mi trzy słowa!

Po prostu Filip

Kanał KERYGMA na YouTube to nowy projekt, w którym czołową postacią jest utalentowany raper o ksywce „Po prostu Filip”. W jego przekazie poza klimatycznymi bitami można wyczuć wielką wrażliwość i oddanie Chrystusowi. Nie wstydzi się otwarcie przyznawać do wyznawanych wartości i – jak sam przyznaje – nie zależy mu na sławie, a na szerzeniu Dobrej Nowiny rapowanym słowem.

Rap w habicie

Franciszkański Rap Session, czyli w skrócie FRS, to muzyczna ekipa braci franciszkanów. Rapujący bracia w habitach udowadniają, że pójście do zakonu nie musi się wiązać z całkowitą rezygnacją z pasji i zainteresowań. Swoją muzyką dają przykład, że otrzymane talenty wykorzystywane do szerzenia Bożej chwały są najlepszą inwestycją człowieka.

Daj mi trzy słowa!

Edzio to raper, który podbija TikToka. Ma on niespotykany dar rapowania na zawołanie na konkretny temat. Odbiorcy, dając mu trzy wymyślone na poczekaniu słowa, kilka sekund później słyszą niebanalne rymy właśnie na podane tematy. Co ciekawe – Edzio otwarcie przyznaje się do tego, że jest katolikiem, w swoich kawałkach też często porusza temat wiary w Boga.

Biblia. Komiks. Boża historia odkupienia

Biblia i komiks wydają się czymś od siebie bardzo odległym, a jednak twórcy tego niezwykłego wydania udowodnili, że Biblia też może być swoistą opowieścią o Superbohaterze, a wiara w Boga jest jedną z najbardziej fascynujących przygód, obfitującą w zaskakujące zwroty akcji.

Apostołowie w dresach

Nieważne, w czym chodzisz – w garniaku czy w dresie, w biznesowej kiecce czy w dżinsach i glanach. Ważne, co robisz z własnym życiem, kogo w nim szukasz oraz gdzie. Autor proponuje, byś poszukał razem z nim w... Kościele. Zaskoczony? Zaskoczona? A to właśnie tutaj proponują ci ŻYCIE. Bo prawdziwym uczniem Jezusa możesz być nawet w dresach, będąc w stu procentach sobą.

Niedziela Młodych 4/2021

Miesięcznik [7/2021]

Jezus kołem ratunkowym

Grudzień to czas podsumowań. Święta, koniec roku zawsze skłaniają do przemyśleń. Ale to także idealny czas na nowy początek. Przecież coś się kończy, a coś innego się zaczyna, prawda?

Czytaj PDF
Polecamy

Selfie smartfonem Boga

Smartfon jest pod ręką, w każdej chwili możesz zrobić sobie selfie – aby znów zobaczyć siebie. Ale czy to, co zobaczysz na wyświetlaczu, będzie prawdą o tobie?

Zobacz