Polecajki

Polecajki

Ludzkie oblicze

 Kanały Youtube. Ksiądz z osiedla.Kolejny nudny kanał księdza próbującego udawać „wyczilowanego” ziomka? Nic z tych rzeczy. Robiący furorę wśród młodych kanał salwatorianina ks. Rafała Główczyńskiego ukazuje ludzkie oblicze Kościoła. Kapłan, sam wychowany na warszawskim osiedlu, pragnie słuchać młodych ludzi i tworzyć dla nich przestrzeń dialogu.

Konkretnie o Bogu

Kanały youtube. Dobra Nowina.Konkretnie i radośnie o Bogu. Mikołaj Kapusta to świeżo upieczony teolog, który w lekki i przystępny sposób potrafi mówić o rzeczach najważniejszych. Jezus i wampiry energetyczne, jak radzić sobie z konfliktami czy biblijny Q&A – to tylko niektóre z propozycji katolickiego vlogera. Mikołaj to żywy przykład tego, że gdy się rozumie swoją wiarę, można lepiej korzystać z jej owoców w codzienności.

Rapowana Ikona

Muzyka. Tau: Ikona. Najnowszy album nawróconego rapera, uznawanego za jednego z najlepszych raperów w Polsce, został przyjęty z wielkim uznaniem. Tau, niegdyś współpracujący z takimi artystami jak O.S.T.R., Paluch, Kali czy Zeus, udowadnia, że rap z treściami chrześcijańskimi, zbliżający do Boga i opowiadający o kwestiach najważniejszych, nie musi być gorszy od rapu o używkach czy szybkim życiu. Na Ikonie gościnnie m.in. ZBUKU, Sarius, B.R.O. i Małach.

Ksiądz raper

 Muzyka  Ksiądz Kuba Bartczak, #SieModle. Najnowsza płyta najlepszego rapera wśród księży i najlepszego księdza wśród raperów. Ksiądz Kuba, mimo że często podkreśla, iż to kapłaństwo jest jego największą miłością, nie traci rapowej formy. Krążek #SieModle to połączenie najświeższych hip-hopowych brzmień z tradycyjną nawijką, ubarwioną charakterystycznym głosem tego kapłana archidiecezji wrocławskiej. On sam mówi: – Ten mój hip-hop to jest taka muzyka bardzo rytmiczna, żywa. Kierowana jest też do wszystkich fanów hip-hopu, jest mocno rapowa, osadzona w klimatach afro trapu.

Planszówki wracają

 Gry Gra planszowa Non possumus o prymasie Stefanie Wyszyńskim.To rozrywka, ale i nauka dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W jej przygotowanie zaangażowała się cała rodzina: mama, tata i pięć córek. – Pracę nad grą powierzyliśmy słudze Bożemu kard. Wyszyńskiemu – powiedzieliśmy mu, że jeśli to ma być jego dzieło, to musi nam w tym pomóc. I wygląda na to, że pomaga –mówią Weronika i Kamil Kreczko, autorzy planszówki. We wrześniu rozpoczął się czas przygotowań motoryki gry, by była na najwyższym poziomie, dla wymagających graczy. Po wielu ewolucjach powstały dwie gry: JUNIOR 6+ oraz rozbudowana FAMILY 10+, w którą chętnie grają też sami dorośli, bawiąc się jak dzieci.

Niedziela Młodych 1/2021

Miesięcznik [4/2021]

Bohaterowie kiedyś i dziś

19 września jest Światowym Dniem Dawcy Szpiku? Wiesz, że gdzieś na świecie może być twój bliźniak genetyczny potrzebujący właśnie twojej pomocy?

Czytaj PDF
Polecamy

Selfie smartfonem Boga

Smartfon jest pod ręką, w każdej chwili możesz zrobić sobie selfie – aby znów zobaczyć siebie. Ale czy to, co zobaczysz na wyświetlaczu, będzie prawdą o tobie?

Zobacz