Polecajki

Polecajki

Ludzkie oblicze

 Kanały Youtube. Ksiądz z osiedla.Kolejny nudny kanał księdza próbującego udawać „wyczilowanego” ziomka? Nic z tych rzeczy. Robiący furorę wśród młodych kanał salwatorianina ks. Rafała Główczyńskiego ukazuje ludzkie oblicze Kościoła. Kapłan, sam wychowany na warszawskim osiedlu, pragnie słuchać młodych ludzi i tworzyć dla nich przestrzeń dialogu.

Konkretnie o Bogu

Kanały youtube. Dobra Nowina.Konkretnie i radośnie o Bogu. Mikołaj Kapusta to świeżo upieczony teolog, który w lekki i przystępny sposób potrafi mówić o rzeczach najważniejszych. Jezus i wampiry energetyczne, jak radzić sobie z konfliktami czy biblijny Q&A – to tylko niektóre z propozycji katolickiego vlogera. Mikołaj to żywy przykład tego, że gdy się rozumie swoją wiarę, można lepiej korzystać z jej owoców w codzienności.

Rapowana Ikona

Muzyka. Tau: Ikona. Najnowszy album nawróconego rapera, uznawanego za jednego z najlepszych raperów w Polsce, został przyjęty z wielkim uznaniem. Tau, niegdyś współpracujący z takimi artystami jak O.S.T.R., Paluch, Kali czy Zeus, udowadnia, że rap z treściami chrześcijańskimi, zbliżający do Boga i opowiadający o kwestiach najważniejszych, nie musi być gorszy od rapu o używkach czy szybkim życiu. Na Ikonie gościnnie m.in. ZBUKU, Sarius, B.R.O. i Małach.

Ksiądz raper

 Muzyka  Ksiądz Kuba Bartczak, #SieModle. Najnowsza płyta najlepszego rapera wśród księży i najlepszego księdza wśród raperów. Ksiądz Kuba, mimo że często podkreśla, iż to kapłaństwo jest jego największą miłością, nie traci rapowej formy. Krążek #SieModle to połączenie najświeższych hip-hopowych brzmień z tradycyjną nawijką, ubarwioną charakterystycznym głosem tego kapłana archidiecezji wrocławskiej. On sam mówi: – Ten mój hip-hop to jest taka muzyka bardzo rytmiczna, żywa. Kierowana jest też do wszystkich fanów hip-hopu, jest mocno rapowa, osadzona w klimatach afro trapu.

Planszówki wracają

 Gry Gra planszowa Non possumus o prymasie Stefanie Wyszyńskim.To rozrywka, ale i nauka dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W jej przygotowanie zaangażowała się cała rodzina: mama, tata i pięć córek. – Pracę nad grą powierzyliśmy słudze Bożemu kard. Wyszyńskiemu – powiedzieliśmy mu, że jeśli to ma być jego dzieło, to musi nam w tym pomóc. I wygląda na to, że pomaga –mówią Weronika i Kamil Kreczko, autorzy planszówki. We wrześniu rozpoczął się czas przygotowań motoryki gry, by była na najwyższym poziomie, dla wymagających graczy. Po wielu ewolucjach powstały dwie gry: JUNIOR 6+ oraz rozbudowana FAMILY 10+, w którą chętnie grają też sami dorośli, bawiąc się jak dzieci.

Niedziela Młodych 1/2021

Miesięcznik [7/2021]

Jezus kołem ratunkowym

Grudzień to czas podsumowań. Święta, koniec roku zawsze skłaniają do przemyśleń. Ale to także idealny czas na nowy początek. Przecież coś się kończy, a coś innego się zaczyna, prawda?

Czytaj PDF
Polecamy

Selfie smartfonem Boga

Smartfon jest pod ręką, w każdej chwili możesz zrobić sobie selfie – aby znów zobaczyć siebie. Ale czy to, co zobaczysz na wyświetlaczu, będzie prawdą o tobie?

Zobacz