Rozkminy o wierze

Szukaj, a znajdziesz

Jeśli twoje serce osłabło. Jakieś obolałe się stało. Rozleniwiło się. Brak mu wiary. Zapomniało, co to pokora i służba – to... SZUKAJ BOGA, A TWOJE SERCE OŻYJE! Jest takie zdanie w Psalmie 69: „Niech ożyje wasze serce, którzy szukacie Boga”. A skoro święte to słowa, to mogą wiele „namieszać” w naszym życiu. Pozwól, aby zagościły w twoim życiu. Wprowadź je w codzienność. Zamień w czyn. Jak? O tak.

Najprostsza sprawa – posłuchaj ciszy, a usłyszysz Boga. Potem powiedz Mu, co ci leży na sercu. Jeśli chcesz spotkać Boga, musisz zamknąć usta. Przestać gadać. Słuchać. Modlitwa to oczywiście rozmowa, ale... w każdej rozmowie trzeba posłuchać drugiego. SZUKAJ BOGA NA MODLITWIE, A TWOJE SERCE OŻYJE!

Ktoś chce, żeby go wysłuchać – daj mu swój czas; ktoś chce 2 zł – nie odmawiaj; ktoś chce, żebyś go odwiedził – nie zwlekaj. Tak mało potrzeba, aby pojawił się uśmiech na twarzy drugiego człowieka. Jasne, że nie chodzi tylko o uśmiech, ale o wyciągniętą dłoń; o pomoc w potrzebie; o wsparcie. SZUKAJ BOGA W POTRZEBUJĄCYCH, A TWOJE SERCE OŻYJE!

W każdym mieście są kaplice adoracji Najświętszego Sakramentu. W Częstochowie na Jasnej Górze, w krakowskich Łagiewnikach czy Lublinie, gdzie Bóg może być tylko dla ciebie. Idź tam! Pokój twego serca po pięciu minutach gwarantowany! SZUKAJ BOGA NA ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, A TWOJE SERCE OŻYJE!

Jakiś czas temu przez SMS-a zostałem zaproszony na spotkanie przy stole. Nie byłem jedynym gościem siedzącym na werandzie. Była kawa, ciastka i Muszynianka, komary, radio w tle i dużo dzielenia swoim życiem. Brak przekleństwa, narzekania i alkoholu. SZUKAJ BOGA W DOBRYM TOWARZYSTWIE, A TWOJE SERCE OŻYJE!

Jest taka Księga, w której znajdziesz słowa Boga – weź i czytaj! Ta Księga ma moc. Zawiera Słowo Boga samego. Nie dołuje ani nie podcina skrzydeł. Jasne, że prostuje i podnosi z kolan albo na nie rzuca. Czasami gadamy, że Bóg do nas nie mówi, nie interesuje się nami. Pomijając ludzi stawianych na naszej drodze czy głos sumienia – Bóg mówi do nas przez słowa zawarte w Biblii. Wystarczy wziąć i czytać. Chcesz wiedzieć, jak odaleźć swoją drogę w życiu? – Zajrzyj do Ewangelii św. Mateusza (Mt 7, 13-14) albo Listu do Filipian (Flp 2, 12-18). Chcesz wiedzieć, co robić, kiedy cierpisz? – Otwórz św. Jana (16, 20-24) albo List św. Piotra (1 P 4,12-19). SZUKAJ BOGA W PIŚMIE ŚWIĘTYM, A TWOJE SERCE OŻYJE!

Jest takie miejsce na ziemi, gdzie Ktoś przebacza totalnie; gdzie okazuje miłosierdzie zawsze; gdzie czeka nieustannie! Spowiedź święta – sprawa niepojęta. SZUKAJ BOGA W KONFESJONALE, A TWOJE SERCE OŻYJE!

Szukaj, a znajdziesz. Znam ludzi, którzy zaryzykowali – znaleźli Boga i ich serce ożyło. Św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein) czy św. Brat Albert Chmielowski. Sabina Kuk czy Mirek Nowak. Czemu by nie dołączyć do nich…

Ks. Rafał Grzesiak

Niedziela Młodych 29/2014

Miesięcznik [7/2021]

Jezus kołem ratunkowym

Grudzień to czas podsumowań. Święta, koniec roku zawsze skłaniają do przemyśleń. Ale to także idealny czas na nowy początek. Przecież coś się kończy, a coś innego się zaczyna, prawda?

Czytaj PDF
Polecamy

Selfie smartfonem Boga

Smartfon jest pod ręką, w każdej chwili możesz zrobić sobie selfie – aby znów zobaczyć siebie. Ale czy to, co zobaczysz na wyświetlaczu, będzie prawdą o tobie?

Zobacz